Bordrolama Hizmetinin Dışarıdan Alınması

Bugün ki konumuz Bordro Hizmetlerinin dışarıdan alınması. Konuğumuz Sektörünün öncülerinden BordroTR kurucusu Oktay Abacıoğlu.

Oktay Abacıoğlu İnsan Kaynaklarında uzun yıllar deneyimli,  İzmir in köklü Şirketlerinin İnsan Kaynakları Yönetiminde bulunmuş, Müdürlüğünü yapmış,  Ayrıca,

Genç Girişimci,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Uzmanı,

İnsan Kaynakları ve Bordro Danışmanı,

Blogger,

Bordro Özlük Eğitmeni,

YİNKAT Yeni İnsan Kaynakları Topluluğu kurucusudur;

Sayın Oktay Abacıoğlu,

  • Hoş Geldiniz. Konuğumuz olduğunuz için teşekkür ederiz.

Hoş bulduk. Bu güzel ve paylaşımla dolu bloğunuzda beni ağırladığınız için asıl ben teşekkür ederim.

  • Şirketiniz BordroTR hakkında biraz konuşmak istedik. BordroTR Bordro Danışmanlık Hizmetlerinden biraz bahseder misiniz. Bordro Hizmeti Nedir? ve Neden bordro Danışmanlığı?

20150319_131519_HDRTabi ki Memnuniyetle.. Firmamız BordroTR, Firmaların çözüm ortağıdır. İnsan Kaynakları bölümlerinin yardımcısı konumundadır. Dünyada birçok ülkede İnsan Kaynakları kendi içinde Bordro özlük ve Stratejik İnsan Kaynakları olarak ayrışmıştır. Ülkemizde Halen İnan Kaynakları, Bordro Özlük ve İdari İşler tek bir bölümden yönetilmeye çalışılmaktadır. Bunun sonucunda da İnsan Kaynakları asıl faaliyet konusu olan başta doğru kişiyi işe yerleştirme, verimlilik, eğitim gelişim ve motivasyon gibi konulara gerekli zamanı ayıramamaktadır. Bu durum firmanın karlılığına ve doğru büyümesi önünde en büyük engel oluşturmaktadır. Ülkemizin İnsan Kaynakları stratejilerinde ilerleyememesinin nedenlerinden birinin de bu durum olduğunu düşünmekteyiz. BordroTR, Firmaların Bordro ve özlük işlemlerini tamamen üstlenip, (insan kaynaklarının ana konularına daha fazla zaman ayırmasını hedeflemektedir. BordroTR oluşan bu yeni sektörün Türkiye deki yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş öncülerindendir. Ayrıca ülkemizde firmaların devlet teşviklerinden yeteri kadar yararlanamadıklarını görüyoruz. Dediğimiz gibi insan kaynakları bölümü üzerindeki onca iş yükü nedeni ile her konuyu detaylı inceleme şansına sahip olamaz. Teşvik almak isterken sonrasında yersiz teşvikten yararlanıp idari para cezası ödeyen yüzlerce firma vardır. Ayrıca yine yüzlerce firma muhasebecisine bu işleri yaptırmaktadır. Aynı konu onlar içinde geçerlidir. Bordro Özlük konusu; İş Kanunu, SGK kanunu, Torba Kanunlar(6111,6661,4447,6645), ilgili yönetmelikler, genelgelerden ve yargı kararlarından oluşan devasa bir konudur. Muhasebeciler asıl konuları olan Vergi mevzuatına ilave olarak İş kanunu ve ilgili yasalara nasıl yetişebilir. Biz İnsan Kaynakları çalışanlarına ve Muhasebecilere yardımcı olmak istiyoruz. Çünkü En büyük destekçileri konumundayız. 

  • Oktay Bey, BordroTR ’ nin Ana Hizmet konuları Nelerdir?

Bordro Hizmeti,

. İşe Giriş – İşten Ayrılış Bildirgesinin SGK ya süresi içinde bildirilmesi

. Maaş Hesaplamaları

. Ücret Hesap Pusulalarının Basılması ve tarafınıza ulaştırılması,

. Ücret Hesap Pusulalarının E-mail Ortamında Personele Ulaştırılması

. Maaş Ödemelerine ilişkin Banka İşlemleri

. Avans listelerinin oluşturulması,

. Bankaya transfer işlemleri,

. İşten Çıkış bordrosunun hesaplanması,

. Tazminat ve ihbar bordroları

. SGK Aylık Prim Hizmet Belgelerinin Onaylanması

. Bordro Tahakkuk İcmalleri

. Eksik gün bildirimi işlemleri,

. Yıllık İzin Bakiyesinin Takibi,

. Türkiye İş Kurumu aylık işgücü çizelgesi işlemleri

. Aylık Ayrıntılı İnsan Kaynakları Raporu,

. Yıllık Personel Bütçesinin Hazırlanması

. Aylık bordro tutarlarının; maliyet merkezlerine uygun olarak dağıtılması, muhasebe kayıtlarının hazırlanması.

. SGK teşviklerinin takibi ve İnsan Kaynaklarını maksimum teşvik alabilmek için yönlendirmek.

Bordro Denetleme, Bordro Sistem Kurulumu, Puantaj sistem kurulumu, Bordro Eğitimi Ana faaliyet konularımızdır.

  • İletişim bilgileriniz nedir?

Bize (0232) 366 25 52 numaralı telefondan veya , info@bordrotr.com mail adresimizden ulaşabilirler. Ayrıca www.bordrotr.com sitemizde teklif iste bölümümüzden teklif isteye bilirler.

Röportajımıza katılımından dolayı Oktay Bey e teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Ege Üniversitesinde İletişim eğitimi aldım. Üniversite hayatım boyunca kulüplerde farklı projeleri hayata geçirdim ve yöneticiliklerini yaptım. İK ve kurumsal İletişim Uzmanı olarak çalıştım. Şuanda CMS grubunda İnsan Kaynakları Alanında çalışıyorum, aynı zamanda şirketlere Etkili İletişim, Öfke ve Stres Yönetimi eğitimleri ve Kariyer merkezlerinde İnsan Kaynakları Uzmanlık alanında sertifika eğitimleri veriyorum.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir