Facebook’tan Bir Yenilik “#hastag”

Zuckerberg: hashtag özelliği artık Facebook’ta.

Bilindiği gibi sosyal medyada anlık haber akışı söz konusu olduğunda Twitter’ın liderliği tartışılmaz. Facebook bu durumdan sıkılmış ve bu liderliği tartışma konusu yapmak istemiş olacak ki yeni bir adım attığını, Facebook’un hashtag kullanımına geçtiğini açıkladı. Artık Facebook kullanıcıları da hashtag açarak oluşturacakları akış üzerinden fotoğraf, link ve ileti paylaşımında bulunabilecekler.

Facebook bu adımı atarken Twitter’ın hastag’inden farklı olmasına özen göstermiş. Facebook hashtag’i üzerinden gerçekleşen akışın görünürlüğü gizlilik ayarlarına göre belirlenebiliyor. Kullanıcılar yalnızca herkese açık ve arkadaşları tarafından görmelerine izin verilen akışları görebilecekler.

Facebook’un bu özelliğinden şu anda sınırlı sayıda kullanıcı yararlanıyor. Tüm kullanıcıların yararlanmasının birkaç hafta alacağı belirtiliyor.

Kaynak: The Verge

Ege Üniversitesinde İletişim eğitimi aldım. Üniversite hayatım boyunca kulüplerde farklı projeleri hayata geçirdim ve yöneticiliklerini yaptım. İK ve kurumsal İletişim Uzmanı olarak çalıştım. Şuanda CMS grubunda İnsan Kaynakları Alanında çalışıyorum, aynı zamanda şirketlere Etkili İletişim, Öfke ve Stres Yönetimi eğitimleri ve Kariyer merkezlerinde İnsan Kaynakları Uzmanlık alanında sertifika eğitimleri veriyorum.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir