Hakkımda

1988 yılında İzmir’de doğdum. Bir erkek kardeşim var. Çocukluğum İzmir’de geçti, İzmir’i çok sevdiğimden gençliğimi de bu şehirde geçirmek istedim. Bu sebeple üniversiteyi de İzmir’de okuma kararı aldım ve 2007 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi‘ni kazandım. Hazırlıkla beraber toplam 5 yıl süren üniversite serüvenim 2012 yılında son buldu.

Üniversiteye başladığım ilk günden itibaren sosyalleşme kavramı üzerine yoğunlaştım ve bu düşünceyle Ege Üniversitesinin aktif topluluklarından biri olan Ege Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğuna katıldım. Toplulukta sırasıyla Dış İlişkiler Koordinatörlüğü, Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüm.

Gerek bölümümle gerekse kişisel gelişimimle ilgili seminerlere katılmayı çok önemsedim ve hala da önemsiyorum; iş dünyası, kişisel gelişim, iletişim, medya ve İnsan Kaynakları üzerine yazılanları okuyorum.

Toplulukta görev aldığım bir dönemde de Genç Girişimciler Topluluğunun sitesi için de yazılar yazdım. Mezun olmaya yakın bu uğraşımı bıraktım. İletişim, Medya, İnsan Kaynakları alanlarına ilgi duyuyorum.

2012 yılının temmuz ayında girdiğim Ege Özel Grup şirketinde insan kaynakları, kurumsal iletişim uzmanı ve eğitmen olarak yaklaşık 1 yıl çalıştım. 2013 yılının mayıs ayında bu şirketten ayrıldım; fakat bu şirketin eğitim kurumunda serbest zamanlı çalışıp iletişim uzmanı olarak ders vermeye devam ettim. Buradaki görevime devam ederken Akad Özel Güvenlik ve Sarızeybek Özel Güvenlik kurumlarından da ders verebilmek için teklif aldım. Şu anda CMS Grubu İnsan Kaynakları biriminde çalışıyor ve  üç farklı eğitim kurumunda İnsan Kaynakları Uzmanlık Programında, Etkili İletişim, Öfke Yönetimi ve Stres Yönetimi konularında eğitimler veriyorum.

İnsan Kaynakları, Sosyal Medya, İletişim, E-Ticaret, Reklam konuları üzerine yazılar yazdığım şuanda okuyor olduğunuz, kendi adımı taşıyan bir bloğum var.  Bunun yanında ara sıra da olsa  yazılar yazdığım bir  pazarlama ve iktisat bloğu var.

Yaşantıma “imkansız”, “olamaz”, “yapamam” gibi olumsuz kelimelerin girmesi yerine “neden olmasın”, “çalışırsam yapabilirim” gibi motive olabildiğim cümlelerin girmesini yeğliyorum. Hayatımda olabildiğince yeni insanlar, yeni fikirler ve yeni alışkanlıklar katmayı her zaman ilke edindim ve edinmeye de devam ediyorum. Bildiklerimin yanlış olduğuna kanaat getirdiğimde onları doğru göstermek yerine, doğruya gitmemdeki önemli etmenler olarak görüyorum. Sürekli bildiği işi yapan birey değil, her an yeni şeyler öğrenmek isteyen bir birey olarak yoluma devam ediyorum.