Sanal ve Modern Kapıcı

E-kapıcıTanıtıma, çok değil bundan en fazla 2 hafta önce başladılar. Özellikle Bornova’da oturan, okuyan, gezenler, Bornova’ya geçerken yolu düşenler görmüşlerdir.  İlk başlarda büyük bir branda afişe işletmenin adını yazıp altına soru işareti koyarak Bornova’nın en işlek yeri olan küçük park’a astılar, görenlerde merak uyandırdılar. Sonra Bornova çevresine A3 afişler yapıştırdılar, herkesin bilinçaltına işlemek için reklam çalışmalarına başladılar.

Geçtiğimiz Cuma sözünü ettiğim işletmenin ortağı olan Atilla Altay ile görüştüm,  kendisiyle daha önce düzenlemiş olduğum bir seminer esnasında tanışmıştım. Fakat daha önce bu kadar uzun sohbet etme fırsatı bulamamıştık. Bu yüzden son görüşmemiz diğerine göre gayet verimli geçti. Kendisine kurdukları işletme hakkında merak ettiklerimi sordum. Kendisi de bana tüm merak ettiklerimi cevapladı. Şimdi gelelim bu olayın neresinin enteresan olduğuna.

Birey olarak sosyal yönü ağır basan biriyimdir. Bu nedenle yaklaşık 3 – 3,5 yıldır Genç Girişimciler Topluluğu içerinde farklı görevlerde yer aldım. Son olarak da bu topluluğun yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarıma devam ediyorum. Bu görevlerin vermiş olduğu sorumluluklar sonucunda sürekli girişimcilik, liderlik, pazarlama, iletişim vs konularında konferans, seminer, panel gibi etkinlikler düzenleyerek topluluk üyelerimize bu konular hakkında bilgiler vermeye özen gösteriyoruz. Tüm bu etkinler sonucunda (naçizane) birkaç bilgi öğreniyoruz. Ve sizlere girişimcilik konusunda öğretilen ilk şeyin sermayeden çok cesaretin, iş fikrinin olması gerektiğini ve bulduğunuz iş fikrine güvenmeniz gerektiğini söylemek istiyorum. İşte Atilla Altay ile konuşmamızda girişimciliğin gerekliliği olan cesaret ve iş fikrine güvenme kuralını gördüm. İş fikrine güveniyor; çünkü daha önce yapılmayan bir projeyi hayata geçirdi, cesareti var çünkü iş fikri sağlam. Cesaret ve İş fikri ikilisi sağlam zemine oturtulduğunda sermayeyi bulup bu işe yatırmakta çok fazla tereddüt etmiyorsun.

Bu girişim konusunda kişisel fikirlerimi söylemek istiyorum. Bence e ticaret alanında var olan işletmelerin eksiklikleri tespit edilerek kurulmuş bir işletme. Başarılı olacağına inanıyorum, hatta inanmakla kalmayıp bu girişimin layık olduğu çizgiye gelmesinde elimden gelen desteği vereceğimi söylüyorum. Bu arada işletmenin adını hala söylemedim.  Aslında yazımı okuduktan sonra bunun hangi işletme olduğunu çıkaracağınız aşikâr ki yazının yanındaki logoya bakmanız da yeterli olacaktırJ.  Lafı çok uzatmadan, gelecekte adından fazlaca söz ettirecek olan işletmenin adının ekapıcı.com olduğunu söylemek istiyorum. Ekapıcı.com; market ürünleri, “kendin yarat” prensibiyle kahvaltı seçeneği ve unlu mamullerinin yanında özel ürünler kategorisiyle eticaret alanına yeni bir soluk getirerek kapıya hizmet uygulamasıyla Bornova’da hizmete başlamıştır. Bornova’ya böyle bir kolaylığı kazandırdıkları için işletme sahiplerini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

Ege Üniversitesinde İletişim eğitimi aldım. Üniversite hayatım boyunca kulüplerde farklı projeleri hayata geçirdim ve yöneticiliklerini yaptım. İK ve kurumsal İletişim Uzmanı olarak çalıştım. Şuanda CMS grubunda İnsan Kaynakları Alanında çalışıyorum, aynı zamanda şirketlere Etkili İletişim, Öfke ve Stres Yönetimi eğitimleri ve Kariyer merkezlerinde İnsan Kaynakları Uzmanlık alanında sertifika eğitimleri veriyorum.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir